Burçların enerji bölgeleri

Burcunuzun özelliklerinde saklı olan yaşam enerjinizi ve potansiyelinizi harekete geçirmeye hazırsanız, şimdiden bu yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Hangi burçtaysanız burcunuzla ilgili bölgeleri tıklamanız yeterlidir...
Dünyanın her kıtasında, evrensel etkileri yansıtan yüksek enerji bölgeleri vardır. O bölgede yaşayan yerliler buraları varoluşun merkezi yada dünyanın kalbi olarak nitelendirirler. Bu bölgeler ezoterik yada dinsel kavramların dışında yer alırlar. Herhangi birisi bu bölgenin enerjilerinin kendi sağlığına olan pozitif etkilerini çok rahat gözlemleyebilir. Bu bölgelere yalnız yada arkadaşlarınız yada ailenizle gidebilirsiniz. Orada yeryüzünü dinlemeyi ve güvenmeyi yaşarsınız. Yaşamı ve yeryüzünü kutsamaya yönelik her hangi bir aktivite sizin için uygun olabilir. Çalılıklarda yürümek, piknik yapmak, yazmak, sessiz bir yerde yapılacak bir meditasyon, dua,dans, şarkı söylemek, arkadaşlarla yapılacak bir sohbet yada herhangi başka bir şey. Enerji yüklendiğinizi fark edeceksiniz. Aşağıda verilen bölgeler burçlarla simgelenen enerjileri taşıyan bölgelerdir. İçinde bulunduğunuz dönemin burcuna ait bölgeye yapacağınız bir yolculuk, yaşam yolunuzda daha kuvvetli adımlar atmanıza büyük katkı sağlayacaktır. İçsel yolculuklar kadar enerjilerin yoğun ve pozitif olduğu bu bölgelere yapılan dışsal yolculuklar da önemlidir ve enerjilerinizin dengelenmesine neden olur.
KOÇ : Bu ateş burcunu yansıtan en önemli bölge,Hawaii'de;Mauideki
.İkinci olarak ve son olarak yine Hawaii'de .Yüksek idealler,istekler ve özgürlük duyumu için eşsiz bölgelerdir.
BOĞA : Kuzey Kaliforniya daki birinci çakrayı harekete geçiren etkiler barındırmaktadır.İkinci bölge güney batı Amerika’da,Arizona da kuzey uçlarıdır.Üçüncü bölge ise,Strathcona Parktaki .
İKİZLER : Meksika’da bir eyalet olan . Dünyanın merkezi olarak bilinen bu yerin yakınlarında bir çok kutsal yer bulunmaktadır. Bunların başında Oaxaca yakınlarındaki gelmektedir. İkinci bölge, Kostarikanın Pasifik kıyılarındaki 'dır.Üçüncü yer ise Meksika'da Monterrey yakınlarında .
YENGEÇ : Bolivya'daki ikinci çakrayı harekete geçiren bir bölge olarak ta bilinmektedir. İkinci olarak Peru’nun başkenti Limanın merkezinde yer alan .Üçüncü olarak yine Peru’da bölgesidir. Bu nokta Amazon nehrinin doğduğu noktadır.
ASLAN : Dördüncü çakraya isabet eden ilk bölge İngiltere de bölgesidir. Burası yeryüzünün kalbidir.Yakınındaki Shaftesbury merkezine kadar ulaşır. İkinci bölge, Berlin’in merkezindeki kapısıdır. Üçüncü bölge ise yakınlarındaki Montserrat bölgesidir.
BAŞAK : Güney Afrika’da bulunan Table dağı ilk kutsal alandır. İkinci olarak Johannesburg (Güneş Şehri)yakınlarında bölgesidir. Üçüncü olarak ve Güney Afrika sınırında yer alan bölgesidir.
TERAZİ : Beşinci çakraya isabet eden bölgelerin başında Mısır daki bölgesi gelmektedir. İkinci olarak Kudüs'ün doğusunda yer alan Zeytin Dağı gelir. Üçüncü olarak Süleyman’ın tahtı olarak bilinen bölgedir.
AKREP : İlk olarak Tibet'te bulunan yedinci çakraya isabet eden yerlerin başında gelmektedir. İkinci olarak Tacikistan da Pamir dağlarında yer alan zirvesidir. Üçüncü olarak Hindistan da Ganj nehrinin ağzında yer alan 'dır.
YAY : genel bir saflaşma bölgesidir. İkinci olarak dır. Üçüncü olarak dağı gelmektedir.
OĞLAK : Avustralya kıtasının kırmızı toprakları olarak bilinen ilk kutsal bölgelerdir. Üçüncü çakrayı harekete geçiren etkileri vardır. İkinci olarak Kuzey Avustralya da Kakadu ulusal parkının içinde yer alan . Üçüncü olarak Batı Avustralya'daki bölgesidir.
KOVA : Ölümsüzlük ve güzellik merkezi olarak bilinen Japonya'daki Fuji Dağı kutsal yerlerin başında gelmektedir. Kuzey ve Güney Kore sınırında yer alan ikinci kutsal alandır. Üçüncü olarak ise Güney Japon adası Okinawa'da yer alan bölgesidir.
BALIK : Yeni Zelanda da North Island bölgesindeki . New Caledonia daki ikinci kutsal bölgedir. Tasmania ve Antarktika arasında yer alan Macquarie adası ise üçüncü ve son bölgedir.

0 yorum: